Hydrocolon terapie

Průběh          Indikace          Kontraindikace          Doporučení po terapii          Ceník          Foto

          Dieta před terapií

Nejíst jídla co vás nadýmají,  těžko stravitelná jídla (např. smažené potraviny, masa). Pokud užíváte laxativa (projímadla) je lépe je vynechat. Před vlastním výplachem doporučujeme se pokusit o přirozenou defekaci (vyprázdnění), doplnit tekutiny. Nedoporučujeme: jídla, která zahušťují stolici (např. čokoláda, kakao apod.) Rozhodně nedoporučujeme před výkonem hladovět!!!

Dieta po terapii

Ta je delší - cca týden. 

Nejíst - maso - težko se tráví, sladkosti - podpourují plísně, mléko = zahleňuje, lepek - zalepuje střeva

Vyhněte se většímu množství luštěnin. 

Velice důležitý je pitný režim - 2-3l tekutin.

Jíst - co nejčastěji zeleninové štávy a snadno stravitelné potraviny. Upřednostňujte zeleninu vařenou před syrovou.Všechna jídla mají být lehčí, nenadýmavá. Jezte stravu s obsahem vlákniny - př. řidší kaše neinstatní, které si dosladítě sami. Omezte vše sladké i musli ( jestli si ho nepřipravíte ovšem doma- pak ano). Naklíčené obiloviny, luštěniny nejeste syrové. A né moc často. Hodně žvýkejte - jedno sousto i 30x. 

Potraviny, které mají zahleňující charakter, mohou ulpívat na stěnách zažívacího traktu a tak zpomalovat účinnost čištění a zhoršovat výsledky celé kúry. Proto, aby kůra pročistila tento důležitý orgán, je třeba, aby strava v průběhu celé léčby a den před procedurou byla taková, která neulpívá na střevech, nenadýmá. Tudíž strava, která tomuto čistícímu procesu napomáhá.

Průběh

Výplach přístrojem pro hydrocolon terapii probíhá vleže na zádech. Do střeva je plastovou trubicí zavedenou do konečníku vháněna střídavě studená a teplá voda, nestejná teplota povzbuzuje peristaltiku a omývá střevo až k oblasti apendixu. Hydroterapie šetrně rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, kalové masy, patogenních mikroorganismů a parazitů. Zároveň aktivuje imunitní systém. Voda s nečistotami je pak odváděna, aniž by byl cítit jakýkoliv zápach, celý systém je uzavřený. Klient i personál může v průhledné trubici sledovat vyplachovaný obsah. Střevy projde postupně až 50 litrů vody. Celý cyklus se opakuje asi 3-4x. Celá procedura trvá 45-50 minut. Po výkonu je v místnosti k dispozici hygienické zařízení. Colon hydroterapie je zpravidla vnímána pacienty jako příjemná a navozující pocit pohody. Nezpůsobuje žádné bolesti či křeče, v určitých fázích procedury se dostavuje pouze pocit plnosti střeva. Po výkonu je lépe neplánovat fyzicky náročnou aktivitu, můžete cítit lehkou únavu Vzhledem k tomu, následující 1-2 hod. může být zvýšený defekační reflex, je lépe se pohybovat v prostředí s návazností na WC.

nahoru

Indikace

1. V rámci střevní hygieny je vhodný pro každého, kdo má zájem předcházet onemocnění tlustého střeva. Nemoci střeva mohou vést k zaplavení organizmu jedy vlastního metabolizmu, které se projeví nejen na střevě ale na celém organizmu s příznaky postupné ztráty vitality, únavy, deprese, nesoustředěnosti agresivity a poruchou spánku.

2. Při zjevném onemocnění střeva:

 • při chronické zácpě a nadýmání a únavě
 • při chronickém průjmu
 • při parazitárních onemocněních

3. Při onemocněních, které na první pohled se stavem střeva nesouvisí, ale jejichž příčina může v porušené funkci střeva být. Mezi tyto choroby hlavně patří:

 • revmatické choroby
 • polyarthritis
 • kožní choroby, alergie, akné, lupénka
 • migreny
 • vysoký krevní tlak
 • opakující se infekce jako následek porušené imunity. Je potřeba si uvědomit, že 80% imunitního systému člověka má sídlo ve stěně tlustého a tenkého střeva.
 • u poruch jater a ledvin, které vznikly následkem detoxikace látek vzniklých v nemocném střevě. Tyto jedy se přes stěnu střeva dostávají do krve a potom jsou metabolizovány a eliminovány v játrech a ledvinách

Dále je vhodný při:

různá plísňová onemocnění, kandidoza (candidoza - candida albikans), nadváha, kloubní problémy, chudokrevnost, ztrátě obranyschopnosti, chronické rýmě, bolesti v kříži, bolesti sedacího nervu, páchnoucí dech, tělesný zápach, zvětšené břicho.

nahoru

Kontraindikace

 • stav po operaci v dutině břišní
 • diagnostikovaný zhoubný nádor tlustého střeva
 • tuberkulóza střev
 • těhotenství
 • závažné onemocnění konečníku
 • závažné onemocnění srdce
 • akutní zánět střev
 • krvácení do zažívacího traktu

Při patologických stavech dle doporučení lékaře.

 

Doporučení po terapii

Určitě byste měli užívat preparáty pro obnovení střevní mikroflory ( probiotika ) a to po prvním zásahu. Lze je koupit i u nás nebo v lékárně. Můžete je užívat i jako prevenci, na podporu imunity během roku. Probiotika ulpívají na vláknině, ta je proto velmi důležitá. 

  

 

      Cena za jednu proceduru    690,- Kč         VIP 650,-Kč

 

nahoru

 


Kontakty

HARMONIE Rajhrad

Ostrůvek 388
664 61 Rajhrad u Brna
Česká republika
Telefon: 723 281 664
E-mail: info@harmonierajhrad.cz

ZOBRAZIT NA MAPĚ

rychlá objednávka